Вітаємо Вас на нашому веб-порталі!
П'ятниця, 22.11.2024, 22:19
Підписатись на новини | Реєстрація | Вхід | RSS

Львівська міська молодіжна громадська
організація "Пантеон наук"

         

Рекомендуємо
Дописи у блозі
Дисертанту
Конференції
Український рейтинг TOP.TOPUA.NET CY-PR.com
Реклама
Пошук
Контакти
Вісник
Інформаційни вісник "Молоді науковці" - аналітичне видання про стан освіти, науки та бізнесу в Україні.

Заходи партнерів
Головна » 2009 » Травень » 30 » СТИПЕНДІАЛЬНІ ПРОГРАМИ
10:43
СТИПЕНДІАЛЬНІ ПРОГРАМИ
Кого цікавить вичерпна інформація про освіту чи підвищення кваліфікації за кордоном, а саме:
в Польщі - Суспільній вищій школі підприємництва та управління (Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania, RP, Łódź) за такими напрямами:
управління, міжнародні відносини, філологія, інформатика, логістика, фінанси і бухоблік, соціологія, журналістика, фізіотерапія, педагогіка, культурознавство, геодезія та картографія, косметологія та ін., то слід відвідати їх веб-сторінку http://www.swspiz.pl.
Для роботи з іноземними студентами існує відповідний відділ (http://www.dwz.swspiz.pl/).
Підготовка аспірантів відбувається на платній основі (оскільки це недержаний вищий навчальний заклад) разом із Післядипломними студіями «Методика досліджень в науках про менеджмент». Семінар розпочинається в жовтні і триває 3 роки (6 семестрів). Як правило, термін подання документів спливає 30 вересня, після чого відбувається співбесіда (кваліфікаційна розмова).
При Школі міститься також філія CLARK UNIVERSITY (http://www.clarkuni.eu/), де освіту можна здобути англійською мовою і диплом міжнародного зразка.

Щодо систематизованої інформації про довго- та короткотермінові програми міжнародної освіти, гранти і стипендії університетів світу, то нижче спробую описати основні з них:

Стипендіальна програма ім. Лейна Кіркланда (Lane Kirkland Scholarship Program) Її головною метою є поширення польського досвіду у сфері системної трансформації. Навчання відбувається в рамках двосеместрової навчальної програми (для осіб з вищою освітою) у вищих навчальних закладах Польщі, а також 2-4 тижневих професійних стажувань у державних та приватних установах і організаціях. Серед спеціальностей можна перелічити наступні:
• економіка і менеджмент;
• адміністрація / менеджмент (бізнес, НУО, культура, охорона навколишнього середовища, охорона здоров’я);
• державне управління (органи державної влади і самоврядування);
• адміністрування бізнесу;
• право;
• суспільні науки (соціальна психологія, соціологія);
• політологія і міжнародні відносини;
• політика розвитку і гуманітарна допомога.
Перевага надається кандидатам віком до 35 років, які • активно працюють у сфері своєї професійної або громадської діяльності, мають значні досягнення у сфері своєї діяльності, раніше не навчалися в Польщі. Більш детальну інформацію, аплікаційні форми можна отримати на сайтах: www.kirkland.edu.pl, www.fulbright.edu.pl, www.civicportal.org
Програма реалізується на засадах повного фінансування (у т.ч. стипендія становить 600 дол. США на міс.), необхідне знання англійської та польської мов, тривалість програми 9 - 12 міс.

Стипендіальна програма ім. Фулбрайта — це найбільш відома у світі програма наукових обмінів Сполучених Штатів Америки. Вона діє з 1946 року, поширена у 155 країнах світу (http://www.fulbright.org.ua/). Відбір фулбрайтерів відбувається на конкурсній основі: вимагається заповнити анкету та подати детальний проект дослідження. Проекти оцінюються рецензентами та комісією, що складається з українських та американських науковців. Остаточне рішення приймається Міжнародною Фулбрайтівською Радою у Вашингтоні. Вирішальними чинниками успішного проходження конкурсу є: відповідність проекту вимогам даної програми; важливість проекту і здатність апліканта виконати запропоновану працю; вміння вдало описати проект, зазначивши важливість та контекст теми і намітивши потенційний вплив праці на дальші особисті дослідження; надійність досягнення цілі; грамотність та чіткість висловлювань; знання англійської мови; важливість здійснення дослідження у США; попередня підготовка апліканта до запропонованого проекту.
За умовами конкурсу випускники українських вищих навчальних закладів можуть отримати стипендію для навчання на маґістерському рівні від одного до двох років (master's degree program) або стажування в американському університеті впродовж одного року (non-degree coursework). У конкурсі можуть брати участь студенти 4-6-х курсів, аспіранти, молоді спеціалісти (Fulbright Graduate Student Program) за різними галузями спеціалізації, основні з них: архітектура/містопланування, астрономія, біологія, екологія, інженерні науки, інформаційні та комп’ютерні науки, історія, література, математика, фізика, економіка (теоретичні напрямки), журналістика/засоби масової комунікації, українознавчі студії, психологія та ін.
Післядипломна освіта в США (graduate studies) є поєднанням навчання з індивідуальною дослідницькою працею. Система цього рівня освіти передбачає широкий спектр можливостей: здобуття магістерського ступеня (master's program); навчання за суміжною спеціальністю; річне/півторарічне навчання без отримання диплому з метою поглиблення знань з певної наукової дисципліни (non-degree program); проведення індивідуальних досліджень (research program); підготовка до кваліфікаційних іспитів і вступу до аспірантури (doctorate program).
Крім того, існує Fulbright Faculty Development Program - програма для молодих науковців віком до 35 років, викладачів та адміністраторів вищих навчальних закладів, співробітників науково-дослідних установ, журналістів, фахівців з бібліотечної, музейної та архівної справи, спеціалістів у сфері управління культурою, працівників громадських організацій (НДО). Тривалість такого гранту 10 місяців. Упродовж академічного року учасники Програми проводять індивідуальні дослідження; знайомляться з актуальними надбаннями американських університетів у плануванні навчальних програм, розробці учбових курсів та їх викладанні; беруть участь у наукових конференціях та семінарах.

Цікавою з точки зору можливостей, що відкриваються, є також Fulbright Scholar Program, що передбачає проведення досліджень або читання лекцій в університетах США на період від чотирьох до дев'яти місяців. У конкурсі можуть взяти участь кандидати та доктори наук; молоді дослідники без наукового ступеня та аспіранти останнього року навчання; діячі культури, фахівці з бібліотекарства та журналісти, які вільно володіють англійською мовою. При відборі кандидатів до уваги братимуть їхні професійні досягнення, реальність запропонованого проекту та його довгострокову цінність. З 2007 року до пріоритетних галузей спеціалізації, окрім гуманітарних та соціальних наук, включено точні, технічні та природничі дисципліни.

НАВЧАННЯ + РОБОТА. Безперечно, міжнародні молодіжні програми – це можливість набути безцінного життєвого досвіду в чужій країні, познайомитися з її культурою, звичаями, завести багато нових корисних знайомств і, звичайно ж, вивчити мову. Більш того, це не лише престижно, але й вигідно – беручи участь в різних програмах, можна набути не лише нових знань, але й працювати. На даний момент в Україні існують десятки різних програм, що пропонують навчання за кордоном, кожна з яких має свої переваги і недоліки.
Work and Travel USA – програма культурного обміну для студентів вищих учбових закладів денної форми навчання, які володіють англійською мовою. Вона дозволяє познайомитися з американською культурою і традиціями «зсередини», покращити розмовну англійську мову і набути досвіду роботи в іноземній компанії. Головна перевага цієї програми –реалізується вона за підтримки Державного Департаменту США, тому всі її учасники отримують статус «Exchange Visitor» та офіційний дозвіл на роботу.
Study & Travel Canada – дає можливість учасникам самостійно вибирати програму навчання, виходячи зі своїх бажань і фінансових можливостей. Можна відвідати як короткострокові мовні курси, так і здобути повноцінну вищу освіту в одному з університетів країни.
Au-pair – навчання, проживання в сім'ї на правах старшої дитини. Учасник програми живе разом з сім'єю, яка приймає його, надаючи допомогу по догляду за дітьми і в домашньому господарстві сім'ї у рамках своїх умінь. Йому забезпечують мебльовану кімнату в будинку сім'ї, видають гроші на кишенькові витрати, а інколи – оплачують мовні і культурні курси.
Work and Travel Turkey – надає можливість студентам очних і заочних відділень пройти робочу літню практику в 4- і 5-зіркових готелях Туреччини. У курортний сезон (з травня по жовтень) студенти мають можливість спробувати свої сили в готельному бізнесі і відмінно відпочити на морському узбережжі. Крім того, є передумови добре підзаробити (від 250 дол. на місяць плюс чайові).
Study in UK – 4-тижневі курси англійської мови в одному з коледжів Лондона, акредитовані посольством Великобританії. Прекрасна можливість удосконалити свої знання англійської, спілкуючись з носіями мови, і познайомитися з культурою країни.

Переглядів: 1463 | Додав: fishk@ | Теги: гранти

Всього коментарів: 0
Ви можете використовувати Google Friend Connect для комментування


Автоматизація електрообладнання мостових кранів